Jak dodał prezes koncernu, promocja przewiduje możliwość zatankowania paliwa od 30 czerwca do 31 sierpnia br. czterokrotnie w ciągu miesiąca. To w sumie osiem tankowań do 50 litrów każde, w cenie niższej o 30 groszy od aktualnej ceny.
Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny rabat wyniesie 40 groszy na litrze.
Skorzystać z tej promocji mogą wszyscy nasi klienci, którzy posiadają aplikację Vitay lub klienci, którzy pobiorą aplikację Vitay. Ale również osoby, które posiadają karty Vitay - wyjaśnił Obajtek.
Jak przypomniał szef Orlenu, ubiegłoroczna promocja przewidywała do trzech tankowań miesięcznie po 50 litrów, a w jej czasie klienci zrealizowali ok. 16 mln kuponów rabatowych na tańsze tankowanie. Chciałbym, aby ten standard, który wprowadza Orlen, był standardem, który będzie się powtarzał w następnych latach. Dla nas jest klient, pozyskiwanie klienta i zadowolenie klienta - podkreślał Obajtek.
Wyznaczamy pewne trendy i widzimy, że konkurencyjne firmy, które również prowadzą sprzedaż detaliczną, idą w ślad za nami i to jest dobra tendencja na rynku - oceniał.
Jak dodał, Orlen może takie promocje robić, ponieważ jest "zdecydowanie większym, nierozdrobnionym koncernem, który zdywersyfikował zakupy ropy, poprzez wszelkie inicjatywy optymalizacyjne ma zdecydowanie lepszą płynność i zdecydowanie lepiej może modelować rynek". Rynek musi być i jest konkurencyjny - zastrzegł Obajtek. Wielkość firmy daje stabilizację - zaznaczył.
Sądzę, że w ciągu dwóch lat będzie całkowity rebranding i standaryzacja wszystkich stacji należących do Orlenu - poinformował Obajtek. Wskazał, że rebranding przechodzą obecnie stacje w Czechach i Niemczech.
Obajtek podczas konferencji wymienił, że Orlen jest obecny m.in. w Niemczech, Czechach, na Litwie i Węgrzech. Stajemy się coraz większą firmą, o coraz większym znaczeniu - zaznaczył.
Oczywiście część stacji w Czechach jest pod marką Benzina, one przechodzą rebranding na markę Orlen. Część stacji w Niemczech jest pod marką Star. One również przechodzą na markę Orlen. Sądzę, że w ciągu dwóch lat będzie całkowity rebranding i standaryzacja wszystkich stacji. To zdecydowanie bardziej nas wzmocni - powiedział Obajtek.
Szef koncernu wskazał, że Orlen cały czas zwiększa liczbę stacji. W naszej strategii to jest 3,5 tys. stacji. Moje ambicje są zdecydowanie większe. Teraz posiadamy 3 130 stacji, cały czas tę liczbę zwiększamy poprzez rozbudowę (...) stacji i mniejsze, drobne akwizycje. (...) Po to to robimy, byśmy mieli większą siłę, byśmy mogli bardziej inwestować, byśmy mogli przeprowadzać transformację, która jest konieczna dla naszej gospodarki i byśmy byli firmą, która wychodzi naprzeciw naszym klientom, którzy mogą być dumni z rozwoju Orlenu - stwierdził Obajtek.
Orlen to koncern prowadzący działalność w Europie Środkowej i Kanadzie. Udział Skarbu Państwa w spółce wynosi 49,90 proc. Koncern ma m.in. siedem rafinerii w Polsce, Czechach i na Litwie, oraz ok. 3,1 tys. stacji paliw w Polsce, Niemczech i Czechach, a także na Słowacji, Litwie i Węgrzech. W listopadzie 2022 r. Orlen formalnie zakończył proces przejęcia GK PGNiG, największego dostawcy gazu w Polsce, a wcześniej Grupy Lotos - drugiego w kraju dostawcy paliw. Do Grupy Orlen należy też Energa, producent energii elektrycznej, oraz Anwil wytwarzający m.in. nawozy azotowe i tworzywa sztuczne.