RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

13 tys. mandatów w akcji "Weź paragon"

Publikacja: Czwartek, 16 września (20:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W ramach prowadzonej latem w kurortach akcji "Weź paragon" kontrolerzy skarbowi wystawili ok. 13 tys. mandatów na kwotę 3,2 mln zł - poinformowało Ministerstwo Finansów. Kontrolerzy resortu sprawdzali m.in. sklepy i punkty gastronomiczne, głównie w kurortach nadmorskich i na Mazurach. Sprawdzali przede wszystkim, czy sprzedawcy ewidencjonowali sprzedaż na kasach fiskalnych.

W porównaniu do ubiegłorocznych wyników akcji, łączna wysokość nałożonych grzywien wzrosła o ponad milion złotych. Wyższa jest także liczba ujawnionych nieprawidłowości.

Najwięcej nieprawidłowości wykrywano w lokalach gastronomicznych działających nocą. Karano nie tylko obsługę, ale także właścicieli takich lokali. Wykryto też bardzo dużo przypadków prowadzenia działalności gospodarczej, która w ogóle nie została zarejestrowana - mówi rzeczniczka Administracji Podatkowej Wiesława Dróżdż.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: