Radni Zakopanego podjęli uchwałę o rozpoczęciu przygotowań do sporządzenia planu zagospodarowania zakopiańskich terenów. Do tej pory planu nie było, bo zdaniem burmistrza jest on niepotrzebny. Inne zdanie na ten temat mają radni.

Plan jest konieczny, aby np. ustrzec stolicę Tatr przed postawieniem osiedla wieżowców na szczycie Gubałowki. Miasto Zakopane nie ma planów zagospodarowania terenów i to jest wielka bolączka hamująca wszelkie inwestycje na terenie miasta - mówi Janusz Majcher, radny Zakopanego.

Burmistrz uważa, że jest to niecelowe, bo wiele miast nie ma i żyje - dodaje Majcher. Nigdy nie uważałem, ze plan nie jest potrzebny – odpowiada burmistrz, ale jak dodaje, uchwalenie jednocześnie planu dla całego miasta jest trudne i praktycznie niemożliwe. Gdyby jednocześnie został uchwalony plan dla całego miasta, skutki finansowe przewyższyłyby znacznie budżet miasta.

Zdaniem burmistrza, wystarczą plany terenów strategicznych dla miasta - takich jak rejon skoczni narciarskich czy Gubałówki, ale to radni zdecydują, jakie tereny zostaną objęte planem.