Prezes szczecińskiego Domu Maklerskiego Temida Broker, Marian Krawczyk zniknął. Pracownicy firmy od dwóch tygodni nie widzieli swojego szefa. O Temidzie Broker zrobiło się głośno przy okazji afery zbożowej. Według informacji RMF, państwowe zboże posła Bondy, było sprzedawane właśnie za pośrednictwem Temidy.

Pierwszy powód zniknięcia prezesa Temidy Broker to afera zbożowa. ABW kilka miesięcy temu odwiedziła Temidę i na polecenie prokuratury zabezpieczyła pewne dokumenty dotyczące zbożowych transakcji.

Drugi powód to zobowiązania finansowe wobec różnych firm i osób prywatnych. Już teraz wiadomo, że Temida Broker zalega pieniądze gorzelniom i przetwórniom ziemniaczanym. Firmy proszą o zachowanie anonimowości, ale jak mówią ich szefowie sprawę przejęli prawnicy.

Jest jeszcze trzeci powód, dla którego prezes Temidy mógł zniknąć. Będąc celnikiem prowadził działalność gospodarczą, a tego zabraniało mu prawo. Proszący o zachowanie anonimowości informator jest przekonany, że w związku z pracą Krawczyka na przejściu granicznym, wkrótce wyjdą na jaw jego brudne interesy. Posłuchaj relacji reportera RMF Piotra Lichoty:

Jak zdołał ustalić reporter RMF, Marian Krawczyk kontaktował się z jednym z pracowników Temidy, mówiąc, że prowadzenie Temidy już go nie interesuje. Od wczoraj siedziba firmy jest zamknięta i nikt nie odbiera telefonów.

Co dziwne o tym gdzie jest Krawczyk i czy w ogóle dawał jakieś znaki życia nie chce mówić nawet jego żona. Marian Krawczyk jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, również prezes wojewódzki PSL Andrzej Durka nie wie co dzieje się z Krawczykiem: Jeśli okaże się, że rzeczywiście wyczyścił konta to zajmie się nim prokurator i w PSL-u nie będzie miejsca dla takich.

Póki co nikt jeszcze nie zawiadomił prokuratury. Firmy mają nadzieję, że Krawczyk wróci a Temida Broker odda należne im pieniądze.

19:15