Ponad tysiąc ludzi ma znaleźć pracę w Centrum Logistyki E-Commerce, które zamierza otworzyć w Gliwicach firma Amazon. Będzie to ósme takie centrum Amazona w Polsce, największe pod względem powierzchni. Rekrutacja pracowników już ruszyła.

W związku z otwarciem gliwickiego Centrum firma poszukuje m.in. inżynierów, informatyków, specjalistów z zakresu HR i kierowników operacyjnych.

Szczegółowe oferty pracy znaleźć można na stronach Amazona >>>>

Centrum logistyczne w Gliwicach to kolejna taka inwestycja Amazona w Polsce - po otwarciu na początku listopada podobnych obiektów w Okmianach koło Bolesławca i w Pawlikowicach niedaleko Łodzi.

Gliwickie centrum będzie jednak największe nad Wisłą i jednym z największych takich centrów w Europie: jego powierzchnia przekroczy 210 tysięcy metrów kwadratowych.

Pracownicy nowej placówki będą odpowiedzialni za realizację zamówień klientów na produkty o małej i średniej wielkości - m.in. na książki, elektronikę i przedmioty codziennego użytku.

16 tysięcy pracowników, inwestycje na ponad 14 mld złotych

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Zatrudnia ponad 16 tysięcy ludzi w siedmiu Centrach Logistyki E-Commerce - w Sadach k. Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie k. Szczecina, Bielanach Wrocławskich - gdzie znajdują się dwa obiekty firmy, Pawlikowicach k. Łodzi i Okmianach k. Bolesławca - a także w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddziale Amazon Web Services w Warszawie.

Z danych firmy wynika, że m.in. w centra logistyczne oraz badania i rozwój zainwestowała ona w Polsce ponad 14 mld złotych.