RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uczą się na stojąco, żeby... nie przytyć

Autor: Publikacja: Czwartek, 28 września (21:34) Aktualizacja: Czwartek, 28 września (21:00)

Przy szkolnych ławkach na stojąco. To sposób na walkę z otyłością wprowadzony w Anglii.

Uczniowie szkoły podstawowej w hrabstwie Somerset spędzają codziennie ponad 3 godziny przy stojących ławkach. Obliczono, że w skali rocznej będą spalać w ten sposób dodatkowo 30 tys. kalorii. Pod względem energokinetycznym to równowartość przebiegnięcia siedmiu maratonów.

Każda taka "stojąca" ławka kosztuje 160 funtów. Zakupione zostały z budżetu szkoły, przeznaczonego na sprzęt sportowy.

Według najnowszych badań, utrzymywanie pozycji stojącej podczas nauki wpływa także pozytywnie na przyswajanie wiedzy. Z badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę A&M Ergonomics wynika, że dzieci korzystające z takich ławek angażują się w czynności lekcyjne 12 proc. bardziej od rówieśników uczących się na siedząco.

(mpw)

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: