Elżbieta II podaruje wnukowi Williamowi i jego małżonce Kate posiadłość z końca XVIII wieku. Anmer Hall, bo tak nazywa się dwór, położony jest w odległości 3 km od jej prywatnego pałacu Sandringham we wschodniej Anglii.

Dom jest zarezerwowany dla Williama i Kate - cytuje gazeta źródło na dworze Elżbiety II.

Budynek posiadający tzw. status grade II, co nakłada na użytkownika obowiązek zachowania jego charakteru. Jest częścią królewskich włości od 1898 roku. Książę Cambridge William zna go z dzieciństwa.

W latach 1972-90 w Anmer Hall mieszkał książę i księżna Kentu. Do 2017 r. wynajęty jest przedsiębiorcy Jamesowi Everettowi, który nie chciał powiedzieć, jakie ma plany.

Sandringham to miejsce, w którym rodzina królewska tradycyjnie spędza

święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Pałac otoczony prywatnymi włościami

królewskimi jest otwarty dla zwiedzających w czasie, gdy nie przebywa w

nim królowa. Na terenie posiadłości jest ok. 150 nieruchomości.

Sandringham jest prywatną własnością rodziny królewskiej od 1862 roku.

Książęca para mieszka w Nottingham Cottage


Drugi w sukcesji do tronu książę William i jego żona Catherine, spodziewająca się pierwszego dziecka, mieszkają obecnie na terenie Pałacu Kensington w zachodnim Londynie, gdzie mają przytulne gniazdko zwane Nottingham Cottage. Jeszcze w tym roku przeprowadzą się do jednego z apartamentów pałacowych, swego czasu użytkowanego przez księżniczkę Małgorzatę (młodszą siostrę Elżbiety II). Do Nottingham Cottage wprowadzi się natomiast książę Harry, obecnie pełniący służbę wojskową w Afganistanie.

Na potrzeby książęcej pary Pałac Kensington został odnowiony z pieniędzy podatnika, choć koszt wewnętrznego wystroju wzięła na siebie Elżbieta II. William i Kate wynajmują też domek na farmie na wyspie Anglesey w północnej Walii, gdzie książę pełni służbę w bazie lotniczej RAF Valley.