Ellie Farmer z Arizony podbija serca internautów. Dziewczynka ma 20 miesięcy i od roku wspina się po ściankach wspinaczkowych. Zaczęła, gdy nie umiała jeszcze chodzić. Filmy, na których widać wyczyny Ellie, robią furorę w sieci. Jeden z nich ma już ponad 5 mln wyświetleń na Facebooku.

Rodzice Ellie, Rachel i Zak, uwielbiają wspinanie się po skałkach. Matka dziewczynki nie zrezygnowała ze swojej pasji nawet, gdy była w ciąży. Nic więc dziwnego, że państwo Farmer postanowili zaszczepić swojej córce bakcyla.

Mała Ellie po raz pierwszy wspięła się na ściankę, gdy miała 8 miesięcy. Teraz w swoim pokoju ma zbudowaną specjalną ściankę, na której może ćwiczyć. Dziewczynka pięć razy w tygodniu chodzi też z rodzicami na zajęcia na siłowni. Gdy po raz pierwszy otworzyła oczy, była na siłowni, widziała, jak ludzie wspinają się na ściance - śmieje się jej matka.

Rodzice dziewczynki odpierają zarzuty o to, że w ten sposób narażają swoje dziecko na niebezpieczeństwo. Według nich, wszystkie dzieci w tym wieku uwielbiają się wspinać - po schodach, meblach czy drzewach. W przypadku Ellie to wspinaczki kontrolowane - ze ścianki spada bowiem na grubą matę, która amortyzuje siłę upadku. Ponadto - jak podkreślają Farmerowie - dzięki wspinaczce dziewczynka rozwija swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie. Musi myśleć o tym, jaki będzie jej następny ruch, gdzie postawić nogę, gdzie ułożyć rękę - zauważa Rachel Farmer. 

Ellie jest jeszcze za mała, by wspinać się w uprzęży. Rodzice zapewniają jednak, że cały czas ją asekurują. Według nich, upadki też nie są straszne - uczą dziewczynkę, jak się zachowywać.

Wyczyny Ellie można podziwiać na jej profilu na Facebooku: The Little Zen Monkey.

Źródło: CNN/"Daily Mail"