Japonka Hamako Mori trafiła właśnie do Księgi Rekordów Guinessa. 90-latka została uznana za najstarszą osobę, która ma kanał dla grających online na YouTubie.

90-latka cieszy się prawdziwą popularnością na YouTubie. "Gamer Grandma", czyli Grająca Babcia, ma 250 tys. subskrybentów swojego kanału.

Mori zaczęła grać na komputerach 39 lat temu. W 2015 roku założyła kanał na YouTubie. Wrzuca tam średnio jeden film tygodniowo. Na swoich filmach pokazuje zarówno nowe konsole, jak i swoje rozgrywki.

Teraz Hamako Mori została uznana za najstarszą osobę grająca na YouTubie przez Księgę Rekordów Guinnessa.

Żyjąc tak długo, mogę stwierdzić z całą pewnością - granie w gry to był dobry wybór. Naprawdę cieszę się życiem. Jest usłane różami - stwierdziła 90-latka.

W filmach publikowanych na swoim kanale Japonka często żartuje ze swojego wieku i podchodzi do siebie z dystansem. Przyznaje, że tak bardzo kocha granie, że zdarza jej się kończyć rozgrywki o drugiej w nocy.

90-latka kolekcjonuje też konsole do gry. Pierwszą ma z 1981 roku. Pierwszy raz, gdy zobaczyłam konsolę, pomyślałam, że wygląda tak fajnie. To nie byłoby fair, gdyby tylko dzieci mogły się nią bawić - przyznaje.