Zbudowałem sobie nogę z Lego, bo czekam aż mi zrobią tę prawdziwą - napisał Marc Cronin na forum Reddit, jednocześnie załączając zdjęcie.
Fotografia zrobiła furorę w internecie. Cronin tłumaczył potem w "The Telegraph", że pomysł na zbudowanie "nogi" wpadł mu podczas zabawy z córką. Dodał, że jego wyjątkowa proteza przydaje mu się tylko wtedy, gdy chce na niej stać - nie może jednak chodzić.
Cronin miał amputowaną nogę w 2014 roku. Wtedy dopadły go właśnie powikłania od cukrzycy.
(az)