RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zrobił sobie protezę nogi z... klocków Lego

Publikacja: Wtorek, 6 września (22:40) Aktualizacja: Wtorek, 6 września (22:00)

Mężczyzna, któremu amputowano nogę w wyniku cukrzycy, długo musiał czekać na protezę. Zdecydował się więc zbudować sobie ją sam, używając do tego... klocków Lego.

Zbudowałem sobie nogę z Lego, bo czekam aż mi zrobią tę prawdziwą - napisał Marc Cronin na forum Reddit, jednocześnie załączając zdjęcie.

Fotografia zrobiła furorę w internecie. Cronin tłumaczył potem w "The Telegraph", że pomysł na zbudowanie "nogi" wpadł mu podczas zabawy z córką. Dodał, że jego wyjątkowa proteza przydaje mu się tylko wtedy, gdy chce na niej stać - nie może jednak chodzić.

Cronin miał amputowaną nogę w 2014 roku. Wtedy dopadły go właśnie powikłania od cukrzycy.

(az)

Źródło: RMF24

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: