RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Selfie jako znaki drogowe

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Władze belgijskiej Antwerpii zachęcają ludzi do przesyłania selfie, które staną się znakami drogowymi. „Smutne buźki” mają wpłynąć na kierowców, by zdjęli nogę z gazu.

Belgia wykorzystywała już "buźki" jako znaki drogowe informujące kierowców czy przekraczają prędkość, czy nie.

Teraz mieszkańcy są zachęcani do przesyłania swoich zdjęć - jedno uśmiechnięte, a drugie z wyrazem dezaprobaty dla przekraczających prędkość kierowców - podaje belgijska strona Flanders News.

W ramach wspólnego programu władz miasta Antwerpii i belgijskiej policji zdjęcia będą wyświetlane na interaktywnych prędkościomierzach instalowanych w całym mieście.

(ab)

Źródło: BBC
Dalsza część artykułu pod materiałem video: