RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Alergicy nienawidzą maja

Autor: Publikacja: Wtorek, 5 maja (18:00) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Maj to najgorszy okres dla osób cierpiący na alergiczny nieżyt nosa - czyli aż dla 9 mln Polaków. U połowy z nich przyczyną tej choroby jest alergia na pyłek roślin. Właśnie teraz niemal równocześnie kwitną drzewa, przede wszystkim brzoza i zaczynają kwitnąć trawy, czyli najczęściej uczulające alergików rośliny.

Katar, łzawienie oczu, napadowe kichanie, drapanie w gardle, napady duszności i uciążliwego kaszlu - tak niestety kojarzy się maj alergikom. Czasami zdarza się, że mylimy objawy alergii z przeziębieniem. Jeśli pojawiają się sezonowo i rokrocznie występują np. wczesną wiosną, to należy udać się do alergologa, by dowiedzieć się, na co jesteśmy uczuleni - radzi prof. Ewa Czarnobilska.

Jakie jest dziś stężenie pyłków w Twoim mieście? Sprawdź tutaj



Źródło: RMF FM
Tagi: alergia

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: