Kolejny dzień protestów na Majdanie, kolejna awaria polskiego banku i kolejna odsłona taśm prawdy w dolnośląskiej PO - tak w krótkich słowach można opisać poniedziałek. Dla tych, którzy nie śledzili dziś informacji mamy przegląd najważniejszych wydarzeń!

Ukraina protestuje

Poniedziałek to nadal gorący dzień na Ukrainie. Opozycja chce rozmawiać przy okrągłym stole, ale stawia te same warunki: rząd musi być zostać odwołany, a winni za użycie przemocy na Majdanie - ukarani. Tymczasem do Kijowa ściągnięte zostały dodatkowe siły wojsk wewnętrznych. Obecnie w stolicy Ukrainy znajduje się około tysiąca żołnierzy tych jednostek, jednak w związku z demonstracjami ta liczba nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa. TUTAJ możecie znaleźć więcej informacji na temat wydarzeń w Ukrainie.

Awaria w Pekao

Dziś doszło również do kolejnej w ostatnich dniach awarii w banku Pekao. Część internautów przez kilka godzin nie mogła zalogować się do internetowego serwisu banku. Informację o tych problemach dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Szczegóły TU.

Zmarł 20-latek ugodzony nożem

W krakowskim szpitalu zmarł 20-latek, który w sobotę został raniony nożem w Nowym Targu. Nowotarska prokuratura zaczęła już przesłuchania osób zatrzymanych w związku z atakiem na mężczyznę. W sumie zatrzymano siedem osób. Więcej o sprawie znajdziecie TUTAJ.

Nie będzie śledztwa ws. taśm prawdy w PO

Jak dowiedział się z kolei reporter RMF FM, nie będzie śledztwa w sprawie taśm prawdy dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej. Legnicka prokuratura odmówiła prowadzenia postępowania. Po więcej zajrzyjcie TU.

PZU musi zapłacić ponad 11 mln kary

Dziś również Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję prezes UOKiK z 2011 r. dotyczącą ponad 11 mln zł kary dla PZU. Sprawa dotyczyła niezwracania przez spółkę pieniędzy za wynajęcie auta zastępczego, gdy samochód klienta został uszkodzony podczas kolizji. Przeczytajcie WIĘCEJ.

Auto wbiło się pod schody

Mamy też dla Was zdjęcia, które mrożą krew w żyłach. W Poznaniu kierowca fiata punto stracił panowanie nad autem i wbił się pod schody. Samochód został zmiażdżony aż do wysokości bocznych lusterek. Trudno uwierzyć, że kierowca wyszedł z wypadku bez szwanku. Zobaczcie i przeczytajcie WIĘCEJ.

Córka chciała ratować ojca z płonącego auta

Wracając do wydarzeń na świecie - amerykańskie media ujawniły dziś szczegóły tego, co stało się w miejscowości Santa Clarita, gdzie zginął aktor Paul Walker. Świadkowie niedzielnego wypadku mówią, że 15-letnia córka gwiazdora była na miejscu zdarzenia. Znajomi jej ojca starali się jej jednak nie dopuścić do wraku porsche. Twierdzą, że dziewczyna była zdruzgotana po tym, jak dowiedziała się, że jej ojciec nie żyje. Więcej o sprawie znajdziecie TU.

Oto najlepsi bramkarze 2013 roku!

Dziś Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) ogłosiła nazwiska najlepszych bramkarzy 2013 roku. To Gianluigi Buffon, Iker Casillas, Petr Cech, Manuel Neuer i Victor Valdes. Jeden z nich zostanie wybrany do najlepszej jedenastki świata 2013 roku. W poprzednich pięciu edycjach plebiscytu za najlepszego bramkarza uznano Casillasa, występującego na co dzień w Realu Madryt. Po szczegóły zapraszamy TUTAJ.

Celebrytka naczelną francuskiego "Vogue"

A na koniec mamy dla Was wiadomość ze świata wielkiej mody. Victoria Beckham, brytyjska celebrytka, została naczelną francuskiego magazynu o modzie ""Vogue Paris". Funkcję tę pełniła gościnnie w czasie przygotowań do świątecznego wydaniu luksusowego magazynu. Przeczytajcie WIĘCEJ!