"Stworzyliśmy racjonalne centrum po to, żeby Polacy nie mieli możliwości wyboru mniejszego zła tylko lepsze dobro. Lepszym dobrem jest Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15" - stwierdził w Rozmowie w samo południe w RMF FM poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Piotr Zgorzelski.


W najbliższą sobotę o godz. 13 konwencja w Płocku. Bardzo energetyczna, z wystąpieniami liderów. Będzie także niespodzianka - zapowiedział gość RMF FM. Jak wyjaśnił, jeden z liderów prawdopodobnie zaśpiewa. 

W rozmowie z Pawłem Balinowskim Piotr Zgorzelski odniósł się też do zamieszek podczas ostatniego marszu równości w Płocku.

Osoby LGBT maja prawo do demonstrowania, ale bez obrazy uczuć religijnych. Podobnie narodowcy maja prawo demonstrować, ale bez haseł faszystowskich - powiedział Zgorzelski. Jesteśmy politycznym centrum, które stoi pomiędzy jednymi i drugimi. Naszą wrażliwość katolicką uraża, jeżeli marsz równości poprzedza quasi-msza święta odprawiana przez faceta z durszlakiem na głowie - dodał poseł PSL.


"Ta dymisja niczego nie kończy"

Piotr Zgorzelski nie wierzy, że dymisja marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i planowane przez PiS zmiany w ustawie rozwiążą problem nadużywania lotów przez polityków.

Poczucia przyzwoitości nie można zadekretować ustawami, tylko trzeba je mieć w środku. Marszałek Kuchciński zapłacił cenę niewystarczającą. Ta dymisja niczego nie kończy, bo mamy kolejne fakty z bizantyjskiej aktywności, chociażby marszałka senatu. Dla nas to jest żenujące, że PiS pochyla się na projektem ustawy, która będzie normowała przeloty własnych rodzin - stwierdził parlamentarzysta.