Międzychód, Opatówek, Ośno Lubuskie, Grójec, Chojna, a może Pińczów? Jedno z tych miast już w najbliższą sobotę będzie bohaterem naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". O tym, dokąd pojedziemy jak zwykle decydujecie Wy. Zwycięzcę głosownia ogłosimy w czwartek.

W tym tygodniu mamy dla Was dwie propozycje z Wielkopolski. Jesteśmy krainą stu jezior - tak w zgłoszeniu na RMF24.pl Międzychód reklamuje pan Paweł. Miasto słynie przede wszystkim z wód mineralnych. W centrum znajduje się zabytkowa studnia głębinowa. Kolejny raz w naszym zestawieniu znalazł się także wielkopolski Opatówek, który miastem został ponownie od 1 stycznia tego roku. Warto zobaczyć tutaj przede wszystkim najstarszy w Polsce żeliwny most, a także dawną fabrykę sukna.

Położone po sąsiedzku Ośno Lubuskie pochwalić może się między innymi zabytkowym XIX-wiecznym ratuszem. Nie można tutaj nie zajrzeć także do Muzeum Ziemi Torzymskiej - tam dowiemy się m.in., że miasto niegdyś słynęło z hodowli konwalii i że to właśnie tutaj wynaleziono... baleron.

Grójec to już propozycja z Mazowsza. Miasto słynie między innymi z okolicznych sadów, co roku obchodzi się tutaj Święto Kwitnących Jabłoni. Warto zobaczyć również późnogotycki kościół św. Mikołaja z XVI wieku.

Do województwa zachodniopomorskiego zaprasza nas w tym tygodniu pan Wiesław. Chojna poszczycić się może kościołem, którym przed wiekami władali Templariusze. To także miejsce odpowiednie dla miłośników przyrody - w mieście rośnie największy w Polsce platan.

A może wolicie, byśmy zawitali do Pińczowa w Świętokrzyskiem? To propozycja dla tych, którzy marzą o lataniu. W tutejszym aeroklubie postawić można pierwsze podniebne kroki. Z Pińczowem związany był także Hugo Kołłątaj, który uczęszczał tutaj do gimnazjum.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie