Gliwice, Jasło, Suwałki, Turek, Wejherowo czy Szamotuły? W tym tygodniu to właśnie te miejscowości rywalizują między sobą o udział w Faktach z Twojego miasta. To od Was zależy, gdzie w najbliższą sobotę pojawią się reporterzy RMF FM. Zagłosujcie na jedno z sześciu wymienionych miast - macie na to czas do piątku do godziny 12.

Jeśli chcecie zobaczyć najpiękniejszą i najegzotyczniejszą palmiarnię w Polsce, to koniecznie zagłosujcie na Gliwice. Fani Jasła przekonują, że warto odwiedzić ich miasto, gdzie żył i pracował wynalazca lampy naftowej.
Małgorzata, która zaprasza do Suwałk, twierdzi zaś, że w mieście tym - uznawanym za polski biegun zimna - mieszkają wyjątkowo sympatyczni ludzie.

Będąc zaś w Turku nie można przegapić zabytkowego kościółka w pobliżu rynku, w którym znajdują się przepiękne polichromie wykonane przez Józefa Mehoffera. Jeśli zaś marzy Wam się podróż do serca Kaszub, to nie możecie przegapić Wejherowa. Marcin, który wysłał do nas zgłoszenie tego miasta, przekonuje, że będąc tam warto pospacerować po parku im. Majkowskiego.

Nie zdecydowaliście jeszcze, gdzie powinny zawitać Fakty z Twojego miasta? Koniecznie przeczytajcie zamieszczone poniżej argumenty od fanów poszczególnych miejscowości.

Zobacz, jakie argumenty padły za poszczególnymi miastami:

Cały czas czekamy na Wasze nowe zgłoszenia z innych miejscowości. W naszym specjalnym formularzu trzeba podać pięć powodów, dla których warto przyjechać do Waszego miasta. Napiszcie do nas, jeśli w pobliżu Waszej miejscowości odnowiono stary pałac, wybudowano nowoczesny kompleks sportowy, odbywają się nietypowe, ale niezwykle ciekawe imprezy kulturalne... Jeśli obok mieszkają wyjątkowi ludzie, o których warto opowiedzieć... Jeśli po prostu lubicie swoją miejscowość. Uzasadnijcie tylko, dlaczego.

Zgłoś swoje miasto, wypełniając specjalny formularz, i zaproś do siebie reporterów RMF FM!