Bomba poszła w górę po raz czwarty! Rusza pojedynek sześciu wybranych przez nas miast, które reporterzy RMF FM mogliby odwiedzić w najbliższą sobotę. Decydujcie, czy chcecie posłuchać o atrakcjach Pszczyny, Nysy, Trzebiatowa, Spały, Szamocina czy Rymanowa Zdroju. Głosy będziemy zbierać do piątku do południa.

Pszczyna startuje w pojedynku już po raz trzeci i za każdym razem ma wielkie grono zwolenników. Może uda się teraz? Miasto kusi m.in. jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce - rezydencją książąt Hochberg von Pless, wspaniałym parkiem w stylu angielskim i pokazową zagrodą żubrów.

A może wolicie odwiedzić Nysę - miasto, które chlubi się wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji miejskiej dla właścicieli samochodów. A skoro o komunikacji mowa - w czasach PRL miejscowość słynęła z produkcji nysek, czyli popularnych busów i samochodów dostawczych. Jest też smaczek dla miłośników historii - to prawdopodobnie tam powstał "Mazurek Dąbrowskiego" - nasz hymn narodowy.

Jeśli chcecie posłuchać o urokach tzw. Szwajcarii Chodzieskiej - z jej jeziorami i morenami - zagłosujcie na Szamocin. To miasto słynie też z porcelany i z jednego z najpiękniejszych rynków w Polsce.

Do wyboru macie też Rymanów Zdrój - jedno z najstarszych uzdrowisk dziecięcych w naszym kraju. Znajdziecie tam zabytkowe drewniane budynki, wody o wyjątkowych właściwościach leczniczych. Ponoć stężenie jodu jest tam wyższe niż nad morzem.

Jest też Trzebiatów - wielokulturowe miasto, które w herbie ma gryfa, a w logo - białego słonia. Ciekawi Was, dlaczego dlaczego właśnie słoń? Zagłosujcie na Trzebiatów!

Zapraszamy też do głosowania na Spałę - najbardziej usportowioną miejscowość w Polsce, bo znajduje się tam Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Spała kusi też lasami, pełnymi grzybów i jagód. A miłośnicy historii powinni odwiedzić tajemnicze bunkry-tunele: Konewka i Jeleń.

W Faktach RMF FM powiemy nie tylko o wspomnianych wcześniej atrakcjach. Podpowiemy, jak spędzić tam wolny czas, zapytamy mieszkańców, jak im się tam żyje.

Zobacz, jakie argumenty padły za poszczególnymi miastami

Więcej wpisów i zgłoszeń znajdziesz TUTAJ

Dodajmy, że cały czas czekamy na Wasze nowe zgłoszenia z innych miejscowości. W naszym specjalnym formularzu trzeba podać pięć powodów, dla których warto przyjechać do Waszego miasta. Napiszcie do nas, jeśli w pobliżu Waszej miejscowości odnowiono stary pałac, wybudowano nowoczesny kompleks sportowy, odbywają się nietypowe, ale niezwykle ciekawe imprezy kulturalne... Jeśli obok mieszkają wyjątkowi ludzie, o których warto opowiedzieć... Jeśli po prostu lubicie swoją miejscowość. Uzasadnijcie tylko, dlaczego.

Zgłoś swoje miasto, wypełniając specjalny formularz i zaproś do siebie reporterów RMF FM!