Torunia trudno nie znać. Piękna gotycka starówka, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, od lat przyciąga turystów. Wszyscy znają też chyba toruńskiego piernika i wiedzą, że to w Toruniu urodził ten, który wstrzymał słońce i ruszył Ziemię. A dzisiaj rodzinny gród Mikołaja Kopernika przeżywa wyjątkową chwilę – po kilkudziesięciu latach oczekiwania otwierany jest nowy most przez Wisłę!

Toruńska przeprawa należy do najnowocześniejszych w Polsce - ma cztery ogromne przęsła łukowe, każde długości 270 metrów. Budowa mostu razem z drogami dojazdowymi kosztowała aż 700 milionów złotych. O tym, że to dobrze wydane pieniądze, przekonują jednak mieszkańcy Torunia, z którymi rozmawiał reporter RMF FM Paweł Balinowski: Most odkorkuje Toruń! Wreszcie będziemy mogli swobodnie przekraczać Wisłę. Nie będzie już takich zatorów, to ułatwi nam życie.

Toruń wygrał o włos!

O tym, dokąd zawitają Fakty z Twojego Miasta, decydujecie Wy, głosując w naszym plebiscycie. W tym tygodniu walka pomiędzy sześcioma miastami była bardzo zacięta i trwała do ostatnich sekund. Toruń wygrał o włos! Zebrał 28,7 procent Waszych głosów i wyprzedził Lubliniec zaledwie o... 0,1 procenta!

A zaprosiła nas tam pani Elżbieta. W zgłoszeniu napisała, że to miasto gwiazd, piernika i zieleni...