RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sadownicy z Mazowsza: Ten sezon to dla nas katastrofa

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 8 maja (12:48) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

"Ten sezon to dla nas katastrofa! Czereśni i jabłek będzie mniej, a ich ceny pójdą w górę" - skarżą się sadownicy na Mazowszu. Przed nami są trzy zimne dni z przymrozkami. Na wschodzie kraju temperatura może spaść nawet do -5 stopni.

W ubiegłym roku 6 maja było w pełni kwitnienie. Teraz ten kwiatek jest jakby uszkodzony, zdeformowany - usłyszał od sadowników z Woli Magierowej w okolicy Warki na Mazowszu reporter RMF FM Michał Dobrołowicz. 

Oprócz jabłoni, podobne problemy mają hodowcy truskawek, porzeczek, wiśni i borówki.


(j.)

Źródło: RMF FM
Tagi: przymrozki

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: