Kupienie zawodnika za tak wielkie pieniądze nie mogło zostać niezauważone przez fanów madryckiego klubu. Na prezentację Bale'a przyszło ponad 20 tysięcy kibiców.
Walijczyk pojawił się w klubie w gustownym, czarnym garniturze, żeby później już w klubowej koszulce z numerem 11 zameldować się na murawie stadionu Santiago Bernabeu. Dziękuję za wspaniałe powitanie. Hala Madrid! - zwrócił się Bale po hiszpańsku do licznie zgromadzonych fanów "Królewskich".
Nie zabrakło także niezbitych dowodów na to, że Bale od najmłodszych lat marzył o grze w barwach Realu. Prezydent klubu Florintino Perez z dumą prezentował zdjęcia młodego Bale'a w koszulce madryckiej drużyny. To jest twój stadion, twoja murawa, twoi kibice. To jest twój dom - powiedział Perez do nowego zawodnika wicemistrza Hiszpanii.
Nie zabrakło też odrobiny kurtuazji pod adresem byłej drużyny Bale'a - Tottenhamu Londyn. Negocjacje były skomplikowane i trwały naprawdę długo, ale wreszcie się udało. Gareth jest teraz z nami, aby być częścią naszej drużyny - podkreślił Perez. Powitanie Walijczyka w Madrycie zbiegło się także z pożegnaniami. Z Realu odszedł Brazylijczyk Kaka, który wrócił do włoskiego Milanu. Niebawem oficjalnie ma zostać potwierdzona informacja o transferze Mesuta Oezila do Arsenalu Londyn.