RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Groźba wybuchu gazu w Opolu. Ewakuowano mieszkańców dwóch kamienic

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mieszkańców dwóch kamienic przy ul. Grunwaldzkiej w Opolu ewakuowano w związku z wyciekiem gazu i niebezpieczeństwem wybuchu. Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy, którzy zajęli się usuwaniem awarii. Sytuacja została już opanowana.

O wyczuwalnym gazie przy ul. Grunwaldzkiej powiadomił strażaków po godz. 19 w niedzielę mieszkaniec Opola. Obecność gazu, która zagrażała wybuchem stwierdzono w studzienkach telekomunikacyjnych przy dwóch kamienicach.

Według strażaków, z miejsca zdarzenia ewakuowano w sumie ok. 25-30 osób.

Teren, na którym doszło do wycieku został na czas awarii ogrodzony i zabezpieczony, a dopływ gazu zakręcony.

Źródło: RMF FM/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: