O wyczuwalnym gazie przy ul. Grunwaldzkiej powiadomił strażaków po godz. 19 w niedzielę mieszkaniec Opola. Obecność gazu, która zagrażała wybuchem stwierdzono w studzienkach telekomunikacyjnych przy dwóch kamienicach.
Według strażaków, z miejsca zdarzenia ewakuowano w sumie ok. 25-30 osób.
Teren, na którym doszło do wycieku został na czas awarii ogrodzony i zabezpieczony, a dopływ gazu zakręcony.