Arkadiusz Milik jest o krok od opuszczenia Napoli. Jak sugerują włoscy dziennikarze – zespół z Neapolu porozumiał się już z Romą co do transferu polskiego napastnika. Jeśli stołeczny zespół pozyska Polaka, będzie mógł sprzedać Edina Dżeko, którym ma być zainteresowany Juventus.

O finiszu negocjacji nieoficjalnie poinformował włoski dziennikarz Fabrizio Romano. Jak czytamy w jego wpisie na Twitterze: "AS Roma osiągnęła porozumienie z Napoli w sprawie podpisania kontraktu z Arkadiuszem Milikiem. Teraz wszystko zależy od zawodnika. Jeśli Milik zechce dołączyć do Romy, ta sprzeda Edina Dżeko do Juventusu."

Włoskie media sugerują, że kwota, którą Napoli otrzyma za Milika, będzie wahać się w granicach 20-25 milionów euro. Romano  pisze wprost o 25 milionach, wliczając bonusy.

Transfer z korzyścią dla polskich klubów

Po zmianie przepisów dotyczących tzw. solidarity payment, zarobią też polski kluby. Wcześniej nie wypłacano ekwiwalentu zespołom, w których grał dany zawodnik, jeśli ten zmieniał barwy w ramach jednej federacji. Taka sytuacja dotyczyła np. Krzysztofa Piątka, który opuścił Genuę i dołączył do Milanu. Pieniędzy nie zobaczyła wtedy Lechia Dzierżoniów, w której seniorską karierę zaczynał wspomniany napastnik.

Teraz środki mają trafić do Rozwoju Katowice - którego wychowankiem jest Milik - oraz do Górnika Zabrze, będącego drugim polskim klubem tego zawodnika. Rozwój ma otrzymać około 1,5 miliona złotych, natomiast Górnik czeka na milion złotych. Pieniądze trafia do Polski, gdy transfer Arkadiusza Milika zostanie potwierdzony.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hollywoodzka komedia na szwedzkim lotnisku. Klub hokejowy zaliczył wpadkę

Opracowanie: