Słynny szwedzki piłkarz AC Milan Zlatan Ibrahimovic zagrał w kolejnym, piątym już filmie o przygodach Asterixa „The Middle Kingdom”, którego premiera odbędzie się 1 lutego, a trailer jest już dostępny do oglądania.

Budżet filmu wyniósł 72 miliony dolarów. Reżyserem i odtwórcą głównej roli jest francuski reżyser Guillaume Canet. Piłkarz wcielił się w rolę niejakiego Caiusa Antivirusa, ulubionego centuriona Juliusza Cezara.

Na polu bitwy ubrany w rzymską zbroję i czerwony płaszcz popisuje się m.in. umiejętnościami piłkarskimi.

Długo szukaliśmy do tej roli odpowiedniej osoby, która charakteryzowałaby się wielką osobowością, arogancją i statusem gwiazdy. Zlatan nadawał się idealnie, a poza tym, a to pasuje do tej roli, zna taekwondo, które trenował w młodości w Malmoe - powiedział Canet cytowany przez dziennik "Aftonbladet".

Piłkarz będzie kolejnym znanym sportowcem, który otrzymał rolę w filmach o Asterixie.

W "Asterix na olimpiadzie", który miał premierę w 2008 roku, wystąpili m.in. piłkarz Zinedine Zidane, kierowca F-1 Michael Schumacher i koszykarz Tony Parker - przypomniał "Aftonbladet".

Ibrahimovic, który w październiku skończy 41 lat, zapowiedział, że zakończy karierę dopiero wtedy, kiedy pojawi się ktoś lepszy od niego, więc zamierza jeszcze przez kilka lat uprawiać futbol na najwyższym poziomie.

W reprezentacji Szwecji rozegrał 121 meczów i strzelił 62 bramki. Jak powiedział niedawno selekcjoner Janne Andersson, miejsce w drużynie ma pewne "tak długo, jak będzie tego chciał".