To już ostatni miesiąc ze STATSCORE Futsal Ekstraklasą w tym sezonie. A im bliżej końca, tym też więcej rozwiązań. Jedno z nich może nadejść już w sobotę, kiedy to prawdopodobnie poznamy trzeciego ze spadkowiczów.

To już ostatni miesiąc ze STATSCORE Futsal Ekstraklasą w tym sezonie. A im bliżej końca, tym też więcej rozwiązań. Jedno z nich może nadejść już w sobotę, kiedy to prawdopodobnie poznamy trzeciego ze spadkowiczów.
Red Devils Chojnice - Dreman Opole Komprachcice /Aleksander Knitter /Materiały prasowe

Kwestia spadku AZS-u UŚ Katowice jest już niemalże przesądzona i tylko cud może sprawić, że Akademicy ze Śląska pozostaną na następny sezon w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Aby jednak do niego doszło, spełnione muszą zostać trzy warunki i to tylko w ten weekend.

Pierwszy z nich to zwycięstwo Dremanu Opole Komprachcice w Derbach Opolszczyzny z Fit-Morning Gredarem Brzeg. Spotkanie zapowiada się ciekawie, bowiem gospodarzy od rundy wiosennej prowadzi Jarosław Patałuch, poprzedni trener brzeżan, który pracę stracił właśnie po porażce w derbach z Dremanem.

Wielu zawodników tego klubu zna się też ze sobą bardzo dobrze ze wspólnej gry, więc podtekstów w tym meczu nie zabraknie. Jego początek już jutro o godzinie 12.00 w nSport+ oraz na canalplus.com.

Kolejnym z warunków jest zwycięstwo Constractu Lubawa z AZS-em UW DARKOMP Wilanów. Aktualni wicemistrzowie Polski nie powinni mieć problemów z pokonaniem graczy ze stolicy, choć ci, podobnie jak katowiczanie, również walczą o utrzymanie, więc kalkulować z pewnością nie będą.

Trzecim i ostatnim warunkiem jest zwycięstwo samych Akademików z GI Malepszy Futsal Leszno. Zdecydowanym faworytem będą gracze z Wielkopolski. Zawodnicy Tomasza Trzandla zremisowali niedawno z Piastem Gliwice, który walczy o wicemistrzostwo Polski, więc, do Katowic z pewnością udadzą się po kolejny komplet punktów, co jednocześnie pozbawiłoby AZS już jakichkolwiek szans na utrzymanie. Czy tak się jednak stanie?

Poza tym Clearex Chorzów podejmie Team Lębork, który dzień później odrobi ligowe zaległości w starciu z Piastem Gliwice. Inny klub z Gliwic, P.A. Nova zmierzy się z kolei z Red Devils Chojnice, zaś weekend zakończy spotkanie FC Reiter Toruń z koronowanymi już mistrzami Polski, Rekordem Bielsko-Biała.

Komplet spotkań 31. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Dreman Opole Komprachcice - Fit-Morning Gredar Brzeg, sobota, godz. 12.00 (nSport+)

Constract Lubawa - AZS UW DARKOMP Wilanów, sobota, godz. 16.00 (TVCOM.pl)

Clearex Chorzów - Team Lębork, sobota, godz. 17.00 (TVCOM.pl)

P.A. Nova Gliwice - Red Devils Chojnice, sobota, godz. 17.00 (TVCOM.pl)

AZS UŚ Katowice - GI Malepszy Futsal Leszno, sobota, godz. 20.00 (TVCOM.pl)

Piast Gliwice - Team Lębork, niedziela, godz. 14.00 (TVCOM.pl)

FC Reiter Toruń - Rekord Bielsko-Biała, niedziela, godz. 18.00 (TVCOM.pl)