Piotr Zieliński strzelił w sobotę pierwszą bramkę w tym sezonie dla Napoli, a jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Udinese 1:1 w 15. kolejce włoskiej Serie A. Polski pomocnik trafił do siatki w 69. minucie i doprowadził do wyrównania.

Wcześniej - w 32. minucie - gola zdobył Kevin Lasagna.

Do dziwnej sytuacji doszło w 80. minucie spotkania. Czerwoną kartkę dostał Nikola Maksimovic, którego... nie było na boisku. Rozgrzewający się serbski piłkarz wdał się w dyskusję z arbitrem bocznym. Został ukarany żółtą kartką, ale wówczas jeszcze bardziej się zdenerwował i po raz kolejny zaczął dyskutować z arbitrem. Ten się nie zawahał i wyciągnął czerwony kartonik.

To już siódmy mecz ligowy Napoli bez zwycięstwa. W tabeli Serie A zespół z Neapolu zajmuje siódme miejsce. Media coraz częściej podkreślają, że posada trenera Carlo Ancelottiego jest mocno zagrożona.

Z powodu kontuzji nadal nie gra napastnik Napoli i reprezentacji Polski Arkadiusz Milik. Z kolei na ławce rezerwowych gospodarzy całe spotkanie spędził Łukasz Teodorczyk.

Czerwona kartka dla Dawidowicza

We wcześniejszym meczu ligowym Paweł Dawidowicz z zespołu Hellas Werona został ukarany czerwoną kartką w przegranym 2:3 meczu z Atalantą Bergamo. Polski obrońca po raz drugi w sezonie musiał przedwcześnie opuścić boisko.

W 68. minucie były młodzieżowy reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką, a w 85. po drugiej takiej karze ujrzał czerwoną i musiał opuścić murawę.

Dawidowicz został ukarany czerwoną kartką także w pierwszej kolejce rozgrywek.

Beniaminek dwukrotnie prowadził w Bergamo po golach Samuela Di Carmine. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Ukraińca Rusłana Malinowskiego, później dziewiątą bramkę w sezonie uzyskał Kolumbijczyk Luis Muriel i w samej końcówce wygraną uczestnikowi Ligi Mistrzów zapewnił Albańczyk Berat Djimsiti.

Rezerwowym w ekipie z Werony był Mariusz Stępiński.

Hellas Werona z 18 punktami zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Atalanta ma 10 więcej i jest szósta.

W ostatnim sobotnim meczu Juventus Turyn przegrał na wyjeździe z Lazio Rzym 1:3. Całe spotkanie w barwach "Starej Damy" rozegrał Wojciech Szczęsny. Polak w II. połowie sprokurował karnego, ale po chwili obronił strzał z 11. metrów i dobitkę Ciro Immobile.