W fazie pucharowej Ligi Mistrzów nikt nigdy nie wygrał jeszcze na wyjeździe tak wysoko. Real Madryt rozgromił Schalke Gelsenkirchen 6:1, ustanawiając przy tym kolejne rekordy.

Rekord numer 1 to najwyższe w historii wyjazdowe zwycięstwo w fazie pucharowej Ligi Mistrzów - do tej pory rekord należał do Bayernu Monachium, który w sezonie 2008/2009 wygrał w Lizbonie ze Sportingiem 5:0.

Najwyższe zwycięstwa gości w fazie pucharowej Ligi Mistrzów w ostatnich 6 sezonach:

2008/2009 Sporting Lizbona - Bayern Monachium 0:5

2009/2010 Olympique Lyon - Bayern Monachium 0:3

2010/2011 Inter Mediolan - Schalke Gelskenkirchen 2:5

2011/2012 Apoel Nikozja - Real Madryt 0:3

2012/2013 FC Barcelona - Bayern Monachium 0:3; Celtic Glasgow - Juventus Turyn 0:3

2013/2014 Bayer Leverkusen - PSG 0:4

Zwycięstwo z Schalke było też dla Królewskich 32. meczem Ligi Mistrzów z rzędu z co najmniej jedną zdobytą bramką.

Dodatkowo rekord minut z "czystym kontem" ustanowił Iker Casillas - Klaas-Jan Huntelaar pokonał bramkarza Królewskich po 952 minutach bez wpuszczonego gola.

Gdyby nie to trafienie, Real pobiłby zresztą swój wyjazdowy rekord wszechczasów w Lidze Mistrzów, a tak tylko go wyrównał: jesienią pokonał w Stambule Galatasaray także 6:1.