Kto zwycięży w Zakopanem? Adam Małysz, Martin Schmitt czy rewelacja ostatnich tygodni, Sven Hannawald? Jutro na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostaną kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi polski skoczek, przed Hannawaldem i Finem Matti Hautamaeki.

Dwa lata temu w Zakopanem w zawodach Pucharu Świata wygrał Martin Schmitt. Niemiec poszybował z Wielkiej Krokwi na odległość 126,5 metra i był ostatnim skoczkiem, który wygrał w stolicy Tatr w międzynarodowych zawodach FIS przed przebudową obiektu. Dziś na nowej Wielkiej Krokwi można osiągać dalsze odległości. Faworytem konkursu jest rodak Schmitta, Sven Hannawald, który w ostatnich tygodniach nie dawał żadnych szans rywalom. Dobrze przygotowany do startu jest także polski mistrz oraz reszta kadry - twierdzą sami zawodnicy i ich trenerzy. Dopisuje im humor i zdrowie. Na niemal każdym kroku napotykają na przejawy sympatii - wczoraj podczas konferencji prasowej dostali wielki 30-kilogramowy tort z wizerunkiem Adama Małysza z lukru. Trener polskich skoczków, Apoloniusz Tajner nie chciał powiedzieć, czy jego podopieczni skosztują tortu: „To jest wspaniały tort, ale trzeba by też ogłosić konkurs co z tym tortem teraz zrobimy, bo ja w tym momencie naprawdę nie wiem. Zawodnicy muszą się trzymać dość ścisłej diety i będzie problem” – mówił Tajner. Pierwszy konkurs rozpocznie się jutro o godzinie 13:30.