Po raz pierwszy w tym sezonie Adam Małysz wystartuje w jutrzejszych zawodach jako lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach. W piątek i sobotę na obiekcie Salpaussalkae w Lahti odbędą się dwa konkursy kończące Turniej Skandynawski.

Polak został liderem PŚ po niedzielnych zawodach w Oslo, kiedy po raz pierwszy w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium. Po 23 konkursach Małysz ma 8 punktów przewagi nad Niemcem Svenem Hannawaldem i 11 nad Austriakiem Andreasem Widhoelzlem.

W ostatnim sezonie 1 marca 2002 roku konkurs PŚ w Lahti wygrał Schmitt, przed Małyszem i Słoweńcem Robertem Kranjcem. Rekord skoczni należy do zawodnika kombinacji norweskiej Ronny Ackermanna. 1 marca 2002 roku Niemiec uzyskał na Salpaussalkae odległość 133 metry. Po zawodach w Lahti, skoczkowie ruszą do słoweńskiej Planicy. Ostatnie konkursy w sezonie odbędą się 22 i 23 marca.