Ośmiu polskich skoczków wystąpi w jutrzejszym konkursie Pucharu Świata w skokach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W kwalifikacjach lider PŚ Adam Małysz zajął siódme miejsce. Polak poszybował na odległość 126 m. Najdalej skoczył Słoweniec Robert Kranjec - 129,5 m.

Oprócz Małysza awans wywalczyli: Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner, Marcin Bachleda, Grzegorz Śliwka, Wojciech Skupień i Łukasz Kruczek. Po raz pierwszy mamy tak liczną grupę zawodników w pucharowych zawodach. "Jest mobilizacja, nikt nie odpuszcza. Cała ósemka skoczyła na miarę swoich możliwości" – mówił po kwalifikacjach trener Apoloniusz Tajner. Nie wziął w nich udziału Niemiec Sven Hannawald, który najdalej skakał na treningach. Rekordzistą zakopiańskiej skoczni jest Austriak Stefan Kaiser, który podczas ubiegłorocznego Pucharu Kontynentalnego skoczył na odległość 135,5 m. W dzisiejszych kwalifikacjach zajął on piątą pozycję, skacząc 126 m. O prawo startu w jutrzejszych zawodach walczyło 72 zawodników z 16 krajów - z Austrii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Norwegii, Rosji, Słowenii, Szwajcarii, Słowacji, Szwecji i Ukrainy. W konkursie zabraknie Japończyków i Amerykanów.

Kliknij tu, by dowiedzieć się więcej o Adamie Małyszu.