Niemc Arnd Peiffer wygrał zawody biathlonowego Pucharu Świata w amerykańskim Presque Isle.Drugie miejsce zajął Francuz Martin Fourcade, a trzecie Rosjanin Iwan Czerezow. Najlepszy z polskich biathlonistów - Tomasz Sikora był 18.

Tomasz Sikora po raz pierwszy wystąpił w podwójnej roli - szkoleniowca i zawodnika. Sikora na strzelnicy pomylił się jedynie raz - podczas pierwszego strzelania.

Pozostali dwaj Polacy: Łukasz Szczurek i Krzysztof Pływaczyk zajęli odpowiednio 54. i 70. pozycję.

Bezbłędnie strzelający 23-letni Peiffer odniósł trzecie w karierze zwycięstwo w zawodach PŚ. W swoim dorobku ma m.in. złoty medal MŚ w sztafecie wywalczony w 2010 roku w rosyjskim Chanty Mansijsku oraz dwa brązowe w sztafecie i mikście z 2009 roku w południowokoreańskim Pyeongchang.

W rywalizacji nie wzięli udziału m.in. dwaj słynni Norwegowie: wicelider PŚ Emil Hegle Svendsen oraz najlepszy biathlonista wszech czasów Ole Einar Bjoerndalen, a także Niemiec Michael Greis, który spadł z trzeciej na czwartą pozycję w PŚ.