Awans do finałów mistrzostw świata to cel polskich siatkarek, które w Łodzi rozpoczną dziś trzydniowy turniej kwalifikacyjny do tej imprezy. Rywalkami Polek będą zespoły Szwajcarii, Hiszpanii i Belgii.

Od piątku do niedzieli w łódzkiej Atlas Arenie odbywać się będą po dwa mecze kwalifikacyjne. Turniej rozpocznie się pojedynkiem Hiszpanii z Belgią (piątek, g. 17.30). Później na parkiet wyjdą zespoły Polski i Szwajcarii (g. 20.30).

Darzymy szacunkiem zespoły, które tu przyjechały, ale jesteśmy skoncentrowani na celu, jaki jest przed nami postawiony, czyli na kwalifikacji do MŚ - podkreślił selekcjoner polskiej reprezentacji Piotr Makowski.

Małgorzata Glinka, która wróciła do kadry, podkreśla natomiast, że z rozdaniem nagród trzeba się jeszcze wstrzymać. Podejście medialne i ludzi wokół nas jest takie, że my już mamy zagwarantowany awans. To duży błąd, bo czeka nas jeszcze ciężka praca. Trzeba być skoncentrowanym - powiedziała.

W tym samym czasie co w Łodzi w strefie europejskiej odbędą się jeszcze cztery inne turnieje kwalifikacyjne. Awans do finałów mistrzostw świata uzyskają zwycięzcy grup oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Mistrzostwa świata w 2014 r. odbędą się na przełomie września i października we Włoszech.

Program meczów kwalifikacyjnych w Łodzi:

Piątek, 3 stycznia 17.30 Hiszpania - Belgia 20.30 Szwajcaria - Polska sobota, 4 stycznia 17.30 Belgia - Szwajcaria 20.30 Polska - Hiszpania niedziela, 5 stycznia 17.30 Szwajcaria - Hiszpania 20.30 Polska - Belgia