Były reprezentant Polski Sławomir Peszko ma za sobą świetny debiut w barwach Wieczystej Kraków. Jak podaje Onet, skrzydłowy w sparingu strzelił gola, zaliczył dwie asysty, a po faulu na Peszce czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Unii Tarnów.

Wieczysta Kraków w ostatnim sezonie rywalizowała na szóstym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Klub ma jednak wielkie ambicje i przy pomocy pieniędzy Wojciecha Kwietnia - właściciela sieci aptek "Słoneczna" - ma zostać znaczącą się w kraju marką. Wieczysta ściąga do Krakowa zawodników mający doświadczenie w ekstraklasie i reprezentacji - stąd transfer Sławomira Peszki. Były zawodnik Lechii Gdańsk już w pierwszym meczu w barwach Wieczystej pokazał, że może być kluczowym zawodnikiem zespołu.

Peszko wszedł na boisko w drugiej części spotkania. "W 54. minucie odebrał piłkę rywalowi na prawym skrzydle, a następnie wykonał mierzone dośrodkowanie, po którym Patryk Zieliński nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce strzałem głową. Kilka chwil później Peszko dostał podanie na prawej stronie, wbiegł w pole karne, przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył w krótki róg. Bramkarz nie zdążył z interwencją" - relacjonuje Onet.

Kilka minut później piłkarze Wieczystej skutecznie odebrali piłkę rywalom, Peszko znalazł się z nią w polu karnym, zagrał do Zielińskiego, a ten podwyższył wynik.

W 74. minucie Peszko został perfidnie sfaulowany przez Abovyana. Sędzia pokazał zawodnikowi Unii czerwony kartonik. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla krakowian.

Unia Tarnów - Wieczysta Kraków 1:3 (0:0)

Bramki: Biały (47) - Zieliński (54, 62), Peszko (57)