Jorge Messi przyleciał prywatnym samolotem na lotnisko El Prat w Barcelonie. Ojciec Leo Messiego ma spotkać się z Josepem Marią Bartomeu, prezesem FC Barcelony, by negocjować prawdopodobne odejście argentyńskiej gwiazdy z Dumy Katalonii.

Spór Messiego z FC Barcelona trwa. Piłkarz kilka dni temu poinformował, że chce odejść z klubu. Lionel Messi nie pojawił się na pierwszym treningu Barcelony przed nowym sezonem. Dzień wcześniej, jako jedyny z drużyny nie wziął udziału w testach na obecność koronawirusa. 

Według doniesień hiszpańskich mediów prawnicy reprezentujący Messiego powiedzieli, że nie musi uczestniczyć w treningach, ponieważ wyraził już chęć opuszczenia klubu i dlatego jego umowa wygasła.

Interweniuje ojciec Messiego

W środę do Barcelony przyleciał Jorge Messi, ojciec i jednocześnie przedstawiciel Lionela Messiego. W podróż wybrał się z Rosario, miasta położonego we wschodniej Argentynie. Lot trwał całą noc. Messiego seniora na lotnisku przywitali paparazzi i dziennikarze. Na pytanie o komentarz w sprawie sytuacji syna, odpowiedział krótko:"Nic nie wiem, chłopaki"

Ojciec piłkarza katalońskiego klubu, w ciągu najbliższych godzin, ma spotkać się z Josepem Marią Bartomeu, prezesem FC Barcelony. Jorge Messi chce wynegocjować prawdopodobne odejście zawodnika z klubu.

Messi do Manchesteru City?

Według informacji, do których dotarli angielscy dziennikarze, Messi już porozumiał się z Manchesterem City, w sprawie indywidualnego kontraktu. 

Zgodnie z warunkami umowy, wygasającej w 2021 roku, jedynym sposobem, w jaki Messi mógłby odejść z Barcelony bez zgody władz klubu, jest zapłacenie przez przyszłego pracodawcę tzw. klauzuli odejścia, wynoszącej 700 milionów euro.