​Hiszpański motocyklista Luis Salom zginął w wypadku podczas drugiego treningu przed Grand Prix Hiszpanii, siódmą eliminacją mistrzostw świata. 24-letni zawodnik rywalizujący w klasie Moto2 został przewieziony do szpitala, ale nie udało się go uratować.

Akcja ratunkowa na torze //TONY ALBIR /PAP/EPA

Salom stracił panowanie nad motocyklem na jednym z zakrętów. Po zdarzeniu natychmiast podjechały do niego karetki, przygotowano także helikopter. Ostatecznie motocyklistę przewieziono do pobliskiego szpitala w Barcelonie, gdzie był operowany. 24-latka nie udało się jednak uratować.

Salom zadebiutował w cyklu w 2009 roku. Był wicemistrzem świata w klasie Moto3 w 2012 roku. 25 razy stanął na podium wyścigów o GP, w tym dziewięciokrotnie na najwyższym stopniu. W 41 wyścigach w kategorii Moto2 w czołowej trójce znalazł się trzy razy. Był drugi w pierwszym wyścigu tego sezonu w Katarze.