Konrad Czerniak zdobył brązowy medal pływackich mistrzostw świata w Kazaniu. Polak, ex aequo z Węgrem Laszlo Csehem, zajęli trzecie miejsce w rywalizacji na 50 metrów stylem motylkowym.

Czerniak, który do finału wszedł z czwartym czasem, miał drugą najsłabszą reakcję startową. To znaczy, że jako przedostatni zawodnik wskoczył do wody. W niej radził sobie jednak znakomicie i na mecie zameldował się z wynikiem 23.15. Dokładnie takim samym, jak Węgier Laszlo Cseh. Złoty medal zdobył faworyt z Francji - Florent Manaduou, który uzyskał czas o osiemnaście setnych lepszy od Czerniaka i Cseha.

Dla Konrada Czerniaka to już trzeci medal pływackich mistrzostw świata w karierze. Cztery lata temu w Szanghaju wywalczył srebro, a dwa lata temu w Barcelonie brąz na dystansie 100 metrów motylkiem. To koronna konkurencja Polaka, na której w Kazaniu będzie jednym z faworytów do kolejnego medalu. Start na 50 metrów motylkiem był dla niego tylko swego rodzaju przetarciem.

Rywalizacja na 100 metrów motylkiem rusza w Kazaniu w piątek. Dzień wcześniej walkę na swoim koronnym dystansie 200 metrów grzbietem rozpocznie inny z biało-czerwonych kandydatów do medalu - Radosław Kawęcki.