Łukasz Piszczek opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski we Wrocławiu. Obrońca Borussii Dortmund nie zagra we wtorkowym meczu towarzyskim ze Szwajcarią z powodu problemów z kręgosłupem. Wcześniej z kadry wypadł Kamil Grosicki, który złamał rękę w spotkaniu z Gruzją.

Kamil Grosicki przeszedł operację ręki

Piłkarz reprezentacji Polski Kamil Grosicki przeszedł w Poznaniu operację więzadeł łokcia i złamanej kości promieniowej. Była ona konieczna po tym, jak doznał kontuzji w piątkowym meczu z Gruzją. Biało-czerwoni wygrali to spotkanie 4:0. czytaj więcej

Łukasz Piszczek opuszcza zgrupowanie. Pojawił się przeciążeniowy ból kręgosłupa - napisał na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. W klubie będzie mógł skorzystać z szerszego wachlarza działań mających na celu szybki powrót do treningu - dodał.

W tej sytuacji szansę występu w podstawowym składzie w meczu ze Szwajcarią może dostać Paweł Olkowski. Młody obrońca błysnął ostatnio w Bundeslidze, notując 2 gole i asystę w barwach FC Koeln.

Selekcjoner Adam Nawałka we wtorek nie będzie mógł skorzystać także z Kamila Grosickiego. Skrzydłowy Rennes przeszedł wczoraj operację złamanej ręki. Nabawił się kontuzji w wygranym w piątek spotkaniu eliminacji do Euro 2016 z Gruzją. Najprawdopodobniej nie zagra przez najbliższe 3 miesiące.