Znamy pary 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski! W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie, z którego wynika, m.in. że ŁKS Łódź podejmie Legię Warszawa. Broniąca trofeum Cracovia natomiast trafiła na Wartę Poznań.

Losowanie odbyło się o godz. 14 w siedzibie PZPN, poprowadzili je: Filip Adamus oraz sekretarz PZPN, Maciej Sawicki. Całość była transmitowana w mediach społecznościowych. 

Piłkarze ŁKS, spadkowicze z ekstraklasy, najpierw wyeliminowali u siebie w rzutach karnych faworyzowany Śląsk Wrocław, a w następnej rundzie pokonali na wyjeździe trzecioligową (czwarty poziom) Unię Janikowo 2:0.

Tym razem poprzeczka zawiśnie bardzo wysoko, bowiem drużyna trenera Wojciecha Stawowego trafiła na lidera ekstraklasy i mistrza kraju - Legię. Warszawski klub Puchar Polski wywalczył 19 razy, co jest rekordem tych rozgrywek. 

W poprzedniej rundzie Legia też grała w Łodzi. Zmierzyła się w klasyku z odradzającym się po latach kryzysu beniaminkiem 1. ligi Widzewem i po bramce Mateusza Cholewiaka zwyciężyła 1:0. 
Co ciekawe, w 1/16 finału PP nie doszło do żadnej niespodzianki. 

W każdej z 16 par zwyciężył faworyt - zespół z wyższej ligi, a jeżeli z tej samej, to plasujący się wyżej w tabeli.

Kto w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski?

W 1/8 finału w trzech przypadkach dojdzie do konfrontacji drużyn z ekstraklasy. Oprócz beniaminka Warty z Cracovią zmierzą się: Pogoń Szczecin z Piastem Gliwice oraz wicelider ekstraklasy Raków Częstochowa z trzecim obecnie w tabeli Górnikiem Zabrze.

Pierwszoligowy Radomiak Radom trafił na wicemistrza Polski Lecha Poznań.

Ponadto drugoligowa Chojniczanka Chojnice zagra z KGHM Zagłębie Lubin, pierwszoligowa Puszcza Niepołomice z Lechią Gdańsk, zaś spadkowicz z ekstraklasy Arka Gdynia z beniaminkiem 1. ligi Górnikiem Łęczna.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek nie ma meczów rewanżowych.

Pary 1/8 finału Fortuna Puchar PolskiKiedy mecze?

Spotkania 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski zaplanowano na 9-11 lutego. Finał ma zostać rozegrany 2 maja 2021. 

Decydujący mecz poprzedniej edycji z uwagi na pandemię odbył się wyjątkowo poza Warszawą. 24 lipca w Lublinie Cracovia pokonała po dogrywce Lechię Gdańsk 3:2.

Pula nagród w obecnej edycji wynosi 10 milionów złotych, z czego zwycięzca rozgrywek otrzyma aż pięć milionów.

Wczoraj w Zurychu natomiast odbyła się ceremonia losowania grup eliminacyjnych piłkarskich Mistrzostw Świata, które w 2022 roku zostaną zorganizowane w Katarze. Sprawdź, z kim zagra polska reprezentacja.