Robert Lewandowski, który doznał kontuzji we wtorkowym meczu Bayernu Monachium z Freiburgiem (2:0), nie zagra w ostatnim tegorocznym spotkaniu mistrzów Niemiec - w piątek na wyjeździe z FSV Mainz. Polski napastnik nabawił się kontuzji prawej nogi po ostrym faulu rywala.

Trener Bayernu Josep Guardiola ogłosił, że oprócz piłkarzy, którzy od dawna leczą poważne urazy - to m.in. kapitan Philipp Lahm, Thiago Alcantara i Javi Martinez, w spotkaniu z ekipą Mainz nie zagrają kontuzjowani Lewandowski, Xabi Alonso i Mehdi Benatia oraz chory Sebastian Rode.

Pierwsi trzej doznali urazów w meczu z Freiburgiem. Napastnik reprezentacji Polski, który w obecnym sezonie Bundesligi strzelił siedem goli, został sfaulowany w 27. minucie spotkania, ale dotrwał do końca pierwszej połowy. Na drugą już nie wybiegł - od 46. minuty zastąpił go Bastian Schweinsteiger.

Mimo utraty wielu czołowych piłkarzy Guardiola pozostaje przed piątkowym meczem optymistą. Jesteśmy profesjonalistami. To nasz zawód. Chcemy rozpocząć zimową przerwę z dużą przewagą nad rywalami - zapowiedział.

W tabeli Bawarczycy mają 42 punkty i już o 11 wyprzedzają Wolfsburg, a o 15 - Borussię Moenchengladbach i Bayer Leverkusen.