Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Robert Lewandowski odniósł kontuzję prawej nogi w wygranym 2:0 wtorkowym meczu z SC Freiburg w 16. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramki dla mistrza Niemiec zdobyli Arjen Robben i Thomas Mueller.

Lewandowski kontuzji nabawił się w pierwszej połowie i z tego powodu nie wystąpił w drugiej części meczu.

Z kolei urazu pachwiny nabawił się inny gracz bawarskiego zespołu - marokański obrońca Mehdi Benatia.

Najwyraźniej obaj są kontuzjowani. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego - taki wpis zamieścił Bayern na Twitterze.

W 27. minucie Julian Schuster brutalnie sfaulował polskiego napastnika. Ten długo nie podnosił się z murawy, ale ostatecznie dokończył pierwszą połowę. Po przerwie w jego miejsce pojawił się Bastian Schweinsteiger.

O zwycięstwie gospodarzy zadecydowały bramki Robbena (41.) i Muellera (48.). Tym samym Holender zdobył setną bramkę w barwach Bayernu.