Z powodu silnego wiatru odwołano kwalifikacje do pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody zaplanowano na jutro. Wczoraj podczas treningu najlepszy był Thomas Morgenstern.

Na razie nie wiadomo, czy kwalifikacje do zawodów w ogóle się odbędą; organizatorzy poinformowali, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie jutro przed południem. W reprezentacji Polski, prowadzonej przez Heizna Kuttina, znaleźli się Adam Małysz, Wojciech Skupień, Mateusz Rutkowski i Tomasz Pochwała. Szczególnie liczymy na Małysza, który latem zaprezentował doskonałą formę i wielkim stylu wygrał Letnią Grand Prix w Skokach Narciarskich.

Wczoraj podczas treningu najlepszy był Thomas Morgenstern, który ustanowił nieoficjalny rekord skoczni Ruka. Koledzy z ekipy Austriaka żartowali, że skacząc tak daleko, Morgenstern chciał ich rozgrzać, bo w Kuusamo jest minus 15-20 stopni Celsjusza.

Przed rokiem 18-letni Morgenstern miał w Finlandii groźny wypadek: Myślę, że Thomas zapomniał już o upadku. Podobnie było ze mną - potłukłem się dotkliwie w 1975 roku na skoczni w Oberstdorfie, a w następnym sezonie wygrałem na niej konkurs - powiedział Toni Innauer, niegdyś doskonały skoczek, a dziś dyrektor konkurencji narciarstwa klasycznego w Austriackim Związku Narciarskim.