Super nowoczesny kompleks sportowo-handlowy w samym centrum Krakowa oraz silna drużyna - tak miało być, ale rzeczywistość to baraki, walący się stadion i rosnące długi. Tak wygląda jeden z najstarszych klubów w Polsce CRACOVIA.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się radio RMF ratunkiem dla klubu będzie nowy kontrakt. Ruina w centrum Krakowa to wynik trwających od kilku lat nieporozumień, protestów i kolejnych spraw sądowych wokół firmy Ivaco, która miała odbudować klub. Jak dotąd nic z tego nie wyszło. Tymczasem zarząd prowadzi rozmowy w sprawie drugiego, dużego sponsora. To wiadomość bardzo nieoficjalna - chodzi o firmę Philips: "Prawdą jest, że są prowadzone rozmowy zmierzające do tego, żeby drużyną Cracovii zaopiekował się strategiczny sponsor. Piłka nożna jest drogą dyscypliną sportową i tylko duży sponsor może udźwignąć awans. Może się okazać, że jest to duża firma, która sponsoruje już duże kluby zachodnie" - mówił prezes spółki Cracovia Maciej Obara. Rozmowy są tajne. Nie jest nawet jasne, która z kilku niezależnych w Polsce spółek Philipsa jest zainteresowana, by charakterystyczny napis znalazł się na jeszcze bardziej charakterystycznych pasiastych koszulach sportowców Cracovii - usłyszał nasz reporter w centrali giganta.

Sponsorowane przez Philipsa europejskie kluby takie jak holenderski PSV Eindhoven także mają stroje w charakterystyczne pionowe paski.

foto Witold Odrobina RMF Kraków

14:40