Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w czeskim Libercu wygrał Fin Janne Ahonen. Drugi był Norweg Bjoern Einar Romoeren, a trzeci Szwajcar Andreas Kuettel. Zawody zakończono po pierwszej serii.

W czeskim Libercu podobnie jak wczoraj pogoda nie sprzyjała skoczkom. Wiał zmienny wiatr i było mglisto. Organizatorzy konkursu podjęli więc decyzję, że zawody zakończą się po pierwszej serii.

Tym samym Janne Ahonen skokiem na odległość 139 m zajął pierwsze miejsce. Drugi na podium Norweg Bjoern Einar Romoeren wylądował 3 m bliżej. Trzeci - Szwajcar Andreas Kuettel – skoczył 134 m.

Najlepszy z Polaków - Wojciech Skupień, skoczył 117,5 m i zajął 23. pozycję. Mateusz Rutkowski był 30.; wylądował na 116 m. Ostatni z polskiej reprezentacji Wojciech Tajner zakończył swoje występy w Libercu na 37. miejscu.

Zawody w Libercu obserwował specjalny wysłannik RMF Sebastian Szczęsny. Posłuchaj jego relacji: