Mistrz Irlandii FC Dundalk będzie rywalem Legii Warszawa w decydującej rundzie eliminacyjnej Champions League. To teoretycznie najsłabszy z rywali, na którego mógł trafić polski klub.

Mistrz Irlandii FC Dundalk będzie rywalem Legii Warszawa w decydującej rundzie eliminacyjnej Champions League. To teoretycznie najsłabszy z rywali, na którego mógł trafić polski klub.
Zawodnicy Legii Warszawa przed meczem z AS Trenczyn /PAP/Leszek Szymański /PAP

FC Dundalk to 11-krotny mistrz Irlandii. W zespole próżno szukać gwiazd nawet na lokalną skalę. Kadra rywala Legii jest wyceniana na zaledwie 900 tysięcy euro. Irlandczycy już mogą mówić o wielkim sukcesie: w ostatnich latach odpadali na początku swojej pucharowej drogi, czyli w 2. rundzie eliminacyjnej. Tym razem wyeliminowali już dwie drużyny: najpierw islandzki Hafnarfjorur (po dwóch remisach), a potem wyżej notowane BATE Borysów. W tym drugim wypadku ograli Białorusinów u siebie, choć pierwszy wyjazdowy mecz przegrali. To tylko potwierdza, że Legia wcale nie musi mieć łatwo.

Nie da się jednak ukryć, że mistrzowie Polski stoją przed gigantyczną szansą upragnionego awansu do Ligi Mistrzów. Będą zdecydowanymi faworytami dwumeczu. Można śmiało powiedzieć, że takiej szansy polski klub nie miał od lat, a ewentualną porażkę z FC Dundalk będzie można rozpatrywać w kategoriach fatalnej niespodzianki.

A kogo w drużynie rywali Legii warto zapamiętać?

Kapitan Stephan O’Donnell w przeszłości terminował w młodzieżowej drużynie Arsenalu i grał w szkockim Falkirk. Napastnik David McMillan szukał szczęścia nawet w Australii. To on jest obecnie największą gwiazdą FC Dundalk. W eliminacjach Ligi Mistrzów strzela jak na zawołanie. Zdobył już 5 bramek.

Legia za ewentualny awans do Ligi Mistrzów dostanie od UEFA 12,7 mln euro. Na razie stołeczny klub jest już pewny, że na jego konto bez względu na wynik dwumeczu wpłynie 4,6 mln euro. Dwa miliony to kwota, którą dostanie przegrany w fazie play-off. Kolejne 2,6 mln to pieniądze za awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Mecze fazy play-off eliminacji Ligi Mistrzów zostaną rozegrane 16 i 17 oraz 23 i 24 sierpnia.

17 sierpnia Legia zagra na wyjeździe, a 23 (rewanż) u siebie.

Pozostałe pary IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów:
- Łudogorec Razgrad - Victoria Pilzno
- Celtic Glasgow - Hapoel Ber-Szewa
- FC Kopenhaga - APOEL Nikozja
- Dinamo Zagrzeb - Red Bull Salzburg
- Steaua Bukareszt - Manchester City
- FC Porto - AS Roma
- Ajax Amsterdam - FK Rostów
- Young Boys Berno - Borussia Moenchengladbach
- Villareal - Monaco

APA