​Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin triumfowały w rozgrywkach Challenge Cup, wygrywając w Lublinie rewanżowe spotkanie finałowe z hiszpańską Rocasą Gran Canaria 27:23 (13:11). W pierwszym meczu na Wyspach Kanaryjskich był remis 22:22.

Piłkarki ręczne MKS Perły Lublin wygrały finałowy rewanż Chellenge Cup i tym samym są pierwszym polskim zespołem, który zdobył dwa puchary w rozgrywkach europejskich (w 2001 roku był to Puchar EHF). Po remisie sprzed tygodnia 22:22 na Wyspach Kanaryjskich, o wszystkim decydowało spotkanie w Lublinie, gdzie kibice wypełniający halę Globus przez pełne 60 minut dopingowały swój zespół.

Lublinianki dobrze rozpoczęły, zdobywając pierwszą bramkę i tylko dwa razy pozwalając Hiszpankom na doprowadzanie do wyrównania. O ile pierwszy rezultat remisowy 1:1 nie miał większego znaczenia, to drugi remis 22:22 w 51. min. wprowadził pewien niepokój. Jednak kolejne trafienia Marty Gęgi, Joanny Drabik i Kingi Achruk pozwoliły na uspokojenie gry, a wśród przyjezdnych dało się odczuć nerwowość i pośpiech w przeprowadzaniu akcji.

Już w pierwszej części spotkania, ale zwłaszcza w drugiej połowie, widoczne było zmęczenie podopiecznych Roberta Lisa, które w sobotę w Kaliszu rozgrywały finałowe spotkanie Pucharu Polski. Mimo tego, wykazując ogromną wolę walki zawodniczki Perły wykazały wyższość na zespołem Rocasy, a kluczem do tego zwycięstwa była ich świetna gra defensywna i znakomita dyspozycja bramkarki, kapitan Weroniki Gawlik.

Lublinianki osiągnęły więc maksimum tego, co w tym sezonie mogły zdobyć, bo po zapewnieniu mistrzostwa kraju, w ciągu dwóch dni zdobyły najpierw Puchar Polski, a później trofeum w rozgrywkach europejskich Challenge Cup.