Kultowy „Titanic” ponownie na dużym ekranie. Film w poprawionej jakości i technologii 3D będzie można zobaczyć w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. W najbliższych dniach zaplanowano dwa pokazy specjalne.

Kultowy "Titanic" Jamesa Camerona powraca na duży ekran z okazji  25. rocznicy premiery. Ma lepszą jakość. Został zremasterowany w 4K 3D. Będzie można go zobaczyć w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu na dwóch pokazach specjalnych - 24 i 26 lutego. 

Film należy oglądać w specjalnych okularach. Jeśli ktoś ich nie ma, będzie mógł je kupić w kinie. Bilety na film są dostępne na stronie internetowej DCF-u.

Oscarowy rekordzista

"Titanic" opowiada o przejmującej historii miłosnej. W filmie zobaczymy niezapomniany duet zdobywców Oscara - Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. 

Ich płomienny romans rozgrywa się w czasie feralnego, dziewiczego rejsu niezatapialnego Titanica. Ten statek miał być niezatapialny i był największym ruchomym obiektem, jaki kiedykolwiek zbudowano.

Jak czytamy na stronie Dolnośląskiego Centrum Filmowego - "Titanic" zdobył rekordową liczbę 11 Oscarów - w tym za najlepszy film, najlepszą reżyserię, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż filmowy, najlepszą scenografię, najlepsze kostiumy, najlepszą muzykę oryginalną do dramatu i najlepszą piosenkę, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż efektów dźwiękowych i najlepsze efekty specjalne. 

Po premierze w 1997 roku "Titanic" zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej kasowych produkcji wszech czasów i obecnie jest trzecim najlepiej zarabiającym filmem na świecie - podaje DCF.