Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział, że 25 maja na sesji Rady Miejskiej złoży uchwałę dotyczącą prywatyzacji piłkarskiego Śląska, którego obecnie właścicielem jest miasto. „Pozwoli to na sprzedaż pakietu większościowego prywatnemu podmiotowi” – czytamy w komunikacie.

Prezydent Jacek Sutryk jeszcze przed ostatnim meczem z Wisłą Płock zapowiedział, że po spotkaniu wyda specjalne oświadczenie dotyczące piłkarskiego Śląska. W poniedziałek po południu na mediach społecznościowych pojawił się oczekiwany komunikat.

Na wstępie Sutryk zaznaczył, że zwraca się do wrocławian w podwójnej roli – jako kibic Śląska, ale także jako przedstawiciel miasta, które jest właścicielem klubu.

„Wiemy dobrze, że w przyszłości musi zajść kilka zmian w funkcjonowaniu Wojskowych. Obecna sytuacja sportowa i organizacyjna jest nieakceptowalna - za co przepraszam . 25 maja podczas sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej Wrocławia przedłożę uchwałę dotyczącą prywatyzacji spółki Śląsk Wrocław. Pozwoli to na sprzedaż pakietu większościowego prywatnemu podmiotowi, którego poszukamy podczas przetargu publicznego".

"Miasto wciąż będzie wspierać Wojskowych. Liczymy jednak na mocnego partnera, który weźmie długofalową odpowiedzialność za przyszłość Śląska” – można przeczytać w mediach społecznościowych.

Śląsk po 32 kolejkach w tabeli ekstraklasy zajmuje 16. miejsce i do pozycji dającej utrzymanie traci dwa punkty. W najbliższej kolejce zespół trenera Jacka Magiery zmierzy się na własnym stadionie z Miedzią Legnica.