Ciąg dalszy problemów z wodą w gminie Baboszewo
Autor:
Michał Dobrołowicz
Publikacja: Wtorek, 18 października (08:10)
Aktualizacja: Piątek, 21 października (19:00)
Już od ponad dwóch tygodni skażona jest woda w wodociągu gminy Baboszewo, w powiecie płońskim, na Mazowszu. Od 30 września woda nie nadaje się tam do spożycia. Wykryto w niej bakterie z grupy Coli.
Wodę pitną dostarczają mieszkańcom żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Problem dotyczy sześciu tysięcy osób. To mieszkańcy trzydziestu dziewięciu miejscowości.
Apel sanepidu o niekorzystanie z wody będzie aktualny do odwołania.
Władze gminy Baboszewo planują nową inwestycję, która zmniejszy ryzyko powtarzania się podobnych sytuacji.