Miasto ponownie ogłosiło przetarg na budowę przejścia dla pieszych na gdańskiej Zaspie. Osoby poruszające się na wózkach i starsi zabiegali o nie kilka lat. Na drugą stronę jezdni można dostać się korzystając z tunelu, a najbliższe przejście bez barier architektonicznych jest w odległości ponad 200 metrów, więc trzeba pokonać dodatkowo niemal pół kilometra.

W 2022 roku przetarg na wykonanie przejścia został unieważniony, bo złożone oferty przekraczały o kilka milionów budżet zarezerwowany na tę inwestycję.  

Zarezerwowaliśmy pieniądze w tegorocznym budżecie miasta na ten cel, dlatego powtórzyliśmy przetarg - mówi RMF FM Aneta Niezgoda, rzeczniczka prasowa Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przejście powstanie w okolicy skrzyżowania ul. Hynka z al. Rzeczypospolitej. Będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. Piesi będą mogli z niego wejść bezpośrednio na peron tramwajowy. W ramach zadania powstanie także przejazd rowerowy przez torowisko, oświetlenie i nowy trawnik.

Otwarcie ofert złożonych w przetargu planowane jest na koniec lutego. Prace mają potrwać 26 tygodni od daty podpisania umowy.

 

Opracowanie: