W nocy ze środy na czwartek w trzech gdańskich dzielnicach: Moreny (Piecki-Migowo), Osowej i Matarni nie będzie ogrzewania. Powód? Usterka magistrali ciepłowniczej.

Usterka ciepłownicza znajduje się na magistrali przy zbiegu ulic Wileńskiej i Czubińskiego. Jej usunięcie, mimo że wyciek jest niewielki, oznacza przerwę w dostawach ciepła dla kilku większych dzielnic Gdańska: Matarni, Moreny i Osowy" - powiedziała  rzeczniczka Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (GPEC) Jadwiga Grabowska.

Wyciek znajduje się w bardzo trudnym technicznie terenie. Rura jest 4 metry pod ulicą, w betonowej otulinie, dodatkowo na skarpie z kilkumetrowymi spadkami - tłumaczyła rzeczniczka.

Pierwsza przerwa w dostawie ciepła nastąpi w nocy ze środy na czwartek. Rozpoczęcie prac - jak przewiduje GPEC - planowane jest na środę na godz. 22.00 i ma zakończyć się w czwartek w godzinach porannych.

Po pierwszej przerwie nastąpią dalsze prace na miejscu awarii, m.in. przepchnięcie nowego odcinka sieci ciepłowniczej pod jezdnią. W tym czasie dostawy będą realizowane bez większych zakłóceń.

Rzeczniczka GPEC zapowiedziała, że w kolejnym tygodniu planowana jest druga - około 10 godzinna przerwa w dostawach. Również w nocy.