Blisko 30 osób ewakuowano po wybuchu gazu z bloku mieszkalnego przy ul. Jana Matejki w Świnoujściu. Poszkodowanych zostało sześć osób – przekazała Komenda Powiatowa PSP w Świnoujściu. Dla potrzebujących przygotowano miejsce w schronisku.

Do wybuchu w bloku doszło we wtorek przed południem.

Poszkodowanych zostało w sumie sześć osób. 

Do eksplozji doszło w piwnicy. Z budynku ewakuowano 29 osób. 

Wszyscy zostali już ewakuowani z budynków, w sumie 29 osób. Dziesięć z nich zostało ewakuowanych za pomocą takich masek ucieczkowych, do których powietrze podawane jest nadciśnieniowo. Dzięki temu osoba ewakuowana może spokojnie przechodzić przez strefy zadymione. W taki sposób ewakuowaliśmy te osoby przez klatkę schodową - przekazał oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu kpt. Paweł Piorun.

W tym momencie przewietrzamy piwnicę oraz klatkę schodową, żeby nadzór budowlany mógł prowadzić swoje czynności w celu zweryfikowania, czy budynek nadaje się do dalszej eksploatacji - dodał.

Jak mówili reporterowi RMF FM funkcjonariusze, którzy biorą udział w akcji, na zewnątrz nie ma widocznych zniszczeń. Nie ma pęknięć, ani nie powypadały okna. Na razie nie wiadomo, czy wybuchła butla z gazem, czy doszło do eksplozji gazu, który ulatniał się z instalacji.

Osoby poszkodowane zostały natychmiast otoczone opieką. Tak długo, jak będzie potrzeba, mogą zostać pod dachem schroniska w Świnoujściu - powiedział rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świnoujściu Jarosław Jaz.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.